2 Sbor však není jen místem, kde můžeme uspokojit svou touhu po společnosti. Není to nějaké sdružení ani klub, kde se scházejí lidé s podobnými životními podmínkami nebo zájmy, ať už se jedná o sport nebo koníčky. Sbor je naopak uspořádáním, jehož prvořadým účelem je chválit Jehovu Boha. Tak tomu bylo již odedávna, jak je to vidět i z knihy Žalmů. V Žalmu 35:18 čteme: „Budu ti chvalořečit ve velkém sboru; mezi početným lidem tě budu chválit.“ Podobně v Žalmu 107:31, 32 jsme vybízeni: „Ať lidé vzdávají díky Jehovovi za jeho milující laskavost a za jeho podivuhodná díla vůči lidským synům. A ať ho vychvalují ve sboru lidu.“
13 Z Ježíšových slov je jasně patrné, že bychom měli milovat především Jehovu. S plně rozvinutou láskou k Jehovovi se však nerodíme. Musíme si ji vypěstovat. Když jsme o Jehovovi slyšeli poprvé, informace o něm nás k němu přitahovaly. Postupně jsme se dozvídali, jak pro lidstvo připravil zemi. (1. Mojžíšova 2:5–23) Poznávali jsme, jak jedná s lidstvem, tedy že nás nezavrhl ihned potom, co hřích pronikl do lidské rodiny, ale že podnikl kroky, aby nás vyplatil. (1. Mojžíšova 3:1–5, 15) Jednal laskavě s těmi, kdo byli věrní, a nakonec dal svého jediného zplozeného Syna, aby nám byly odpuštěny naše hříchy. (Jan 3:16, 36) Jak se naše poznání prohlubovalo, rostlo i naše ocenění pro Jehovu. (Izajáš 25:1) Král David řekl, že miluje Jehovu, protože se o něho láskyplně stará. (Žalm 116:1–9) I dnes se o nás Jehova stará, také nás vede, posiluje a povzbuzuje. Čím více se toho o něm dozvídáme, tím hlubší je naše láska k němu. (Žalm 31:23; Sefanjáš 3:17; Římanům 8:28)
3 Boží připomínky byly pro žalmistu drahocenné. Zpíval totiž: „Spěchal jsem a neotálel dodržovat tvá přikázání. Přímo provazy ničemných mě obklopily. Tvůj zákon jsem nezapomněl.“ (Žalm 119:60, 61) Jehovovy připomínky nám pomáhají vytrvávat v pronásledování, protože máme důvěru, že náš nebeský Otec může přeřezat provazy v podobě omezování — provazy, které kolem nás omotávají naši nepřátelé. Jehova nám tyto překážky v patřičném čase odstraňuje z cesty, abychom mohli vykonávat dílo kázání o Království. (Marek 13:10)
w06 9/1 14 ¶3
119:71—Co dobrého může přinést trápení? V době těžkostí se můžeme naučit více se spoléhat na Jehovu, modlit se k němu s větší opravdovostí, ještě důkladněji studovat Bibli a uplatňovat její slova. Kromě toho naše reakce na trápení může odhalit vady naší osobnosti, a ty pak lze odstranit. Necháme-li se utrpením přečistit, nebudeme kvůli němu zatrpklí.