VANNAK, AKIK SZERINT NEM. Egy orvos azt mondta, ha a Bibliához fordulnánk tanácsért, az épp olyan lenne, mintha egy 1920-as évekbeli tankönyvből akarnánk kémiaórát tartani. Másvalaki, aki nem tartja fontosnak a Bibliát, talán azzal érvel, hogy senki sem használná egy régi számítógép használati útmutatóját egy modern számítógéphez. Más szavakkal, sokan igencsak elavult könyvnek tartják a Bibliát.
Miért is vennénk a kezünkbe egy ilyen régi könyvet a mai modern világban, a csúcstechnológia korában? Elvégre számtalan weboldal és blog árasztja el az embereket újabbnál újabb tanácsokkal. Rengeteg tévéműsorban elismert pszichológusokat, életmód-tanácsadókat és különféle szaktekintélyeket szólaltatnak meg. A könyvesboltok polcai pedig tele vannak önsegítő könyvekkel, amelyekkel dollármilliárdokat keresnek.
Ha ilyen sok lehetőségünk van arra, hogy naprakész információhoz jussunk, miért forduljunk tanácsért a Bibliához, egy olyan könyvhöz, melynek az írását közel 2000 éve fejezték be? Vajon igazuk van azoknak, akik szerint ez olyan, mintha egy elavult kémiakönyvet vagy egy régi számítógépes útmutatót használnánk? Ez az érvelés nem állja meg a helyét. A tudomány és a technika gyorsan fejlődik, de vajon az emberi természet változott az idők folyamán? Az emberek még ma is tartalmas, boldog életre vágynak, arra, hogy biztonságban éljenek, és hogy meghitt családi és baráti kapcsolataik legyenek.
Bár a Biblia régi könyv, választ ad arra, hogyan lehet részünk mindebben. Sőt, azt állítja magáról, hogy a benne leírtak a Teremtőtől származnak. Tanácsot ad az élet minden területére, és felkészít arra, hogy szembe tudjunk nézni a nehézségekkel (2Timóteusz 3:16, 17). És azt is kijelenti, hogy a tanácsai örök érvényűek, soha nem válnak elavulttá. Ezt írja: „Isten szava élő” (Héberek 4:12).
Igazak ezek az állítások? Vajon elavult a Biblia, vagy sokkal inkább egy „élő” könyv, a létező leghasznosabb könyv? Ezekre a kérdésekre ad választ az Őrtoronynak ez a száma, mellyel egy új sorozatot indítunk.