11 PAMOKA

Ką daryti, kad iš Biblijos skaitymo būtų daugiau naudos?

Ką daryti, kad iš Biblijos skaitymo būtų daugiau naudos?
Rodyti tekstinį variantą Slėpti tekstinį variantą

Turbūt ne vienam iš mūsų yra tekę atlikti kokį nors didelį darbą. Galimas dalykas, pradėti buvo nelengva, tačiau darydami tą darbą po truputį, ne visą iš karto, galiausiai užbaigėme. Perskaityti visą Bibliją kai kuriems irgi atrodo nemenkas uždavinys. Galbūt jie svarsto: „Nuo ko pradėti?“ Šioje pamokoje aptarsime, ką daryti, kad Bibliją skaityti ir tyrinėti būtų malonu.

1. Kuo naudinga Bibliją skaityti kasdien?

Jeigu Bibliją, arba „Jehovos įstatymą“, žmogus skaitys kasdien, jis bus laimingas ir jam seksis. (Perskaitykite Psalmyno 1:1–3.) Pradėti galite nuo kelių minučių per dieną. Taip, laikui bėgant, sužinosite vis daugiau ir Biblijos skaitymas jums taps maloniu užsiėmimu.

2. Ką daryti, kad iš Biblijos skaitymo būtų daugiau naudos?

Iš Biblijos skaitymo naudos bus daugiau, jei vis stabtelsime ir, ką perskaitėme, apmąstysime (Psalmyno 119:97). Galime, pavyzdžiui, pagalvoti: „Ką ši ištrauka man pasako apie Jehovą? Ko tos eilutės pamoko mane asmeniškai? Kuo jos galėtų būti naudingos kitiems?“

3. Kaip rasti laiko paskaityti Bibliją?

Esate labai užimtas ir rasti laiko paskaityti Bibliją nelengva? Jei taip, ką galėtumėte daryti? Biblijoje patariama: „Kuo geriau naudokite laiką“ (Efeziečiams 5:16). Kad Bibliją pavyktų paskaityti kasdien, kai kurie iš anksto nusprendžia, kada tai darys. Vieni skaito anksti ryte, kiti – dienos metu, pavyzdžiui, per pietų pertrauką, dar kiti Bibliją paskaito vakare prieš miegą. O koks laikas būtų geriausias jums?

PASIGILINKIME

Pažiūrėkime, ką daryti, kad skaityti Bibliją būtų įdomu. Taip pat pakalbėkime, kaip ruoštis šio kurso pamokoms, kad iš jų turėtumėte kuo daugiau naudos.

Kaip galima pamėgti kokį nors maistą, taip galima pamėgti skaityti Bibliją.

4. Kaip pamėgti skaityti Bibliją

Gali būti, kad skaityti Bibliją trūksta noro. Tačiau tokį norą galima išsiugdyti. Skaityti Bibliją įmanoma pamėgti, panašiai kaip įmanoma pamėgti kokį nors maistą. Perskaitykite 1 Petro 2:2 ir atsakykite į klausimą.

  • Jei Bibliją skaitytumėte kasdien, ar tai galėtų jums tapti maloniu užsiėmimu?

Pažiūrėkite INTERVIU apie tai, ką darė kai kurie jaunuoliai, kad skaityti Bibliją būtų įdomu. Tada atsakykite į klausimus.

  • Kokias kliūtis jaunuoliams teko įveikti, kad įprastų reguliariai skaityti Bibliją?

  • Kas jiems padėjo siekti užsibrėžto tikslo?

  • Ką jie darė, kad skaityti Bibliją būtų įdomu?

Keletas pasiūlymų

  • Išsirinkite Biblijos vertimą. Tai, pavyzdžiui, galėtų būti „Naujojo pasaulio“ vertimas.

  • Pradėkite skaityti nuo Biblijos dalies, kuri, jūsų manymu, būtų įdomiausia. Pasiūlymų rasite skyrelyje „Skaitykite Bibliją kasdien“.

  • Perskaitytą dalį pasižymėkite. Galite naudotis Biblijos skaitymo tvarkaraščiu, esančiu šio leidinio gale.

  • Naudokitės programa JW Library®. Atsisiuntęs ją į savo mobilųjį telefoną ar kokį kitą išmanųjį prietaisą, Bibliją galėsite ne tik skaityti, bet ir klausytis (garso įrašai yra daugeliu kalbų).

  • Naudokitės Biblijos „Naujojo pasaulio“ vertime pateiktais priedais. Jei patyrinėsite juose esančius žemėlapius, schemas, žodynėlį ir kitą informaciją, Bibliją skaityti bus daug įdomiau.

5. Kurso pamokoms pasiruoškite

Perskaitykite Psalmyno 119:34 ir atsakykite į klausimą.

  • Kodėl kaskart prieš sėdant skaityti Bibliją ar ruoštis šio kurso pamokai būtų gerai paprašyti Dievą supratimo?

Kad iš kiekvienos pamokos gautumėte kuo daugiau naudos, pamokai pasiruoškite:

  1. perskaitykite įvadines pastraipas;

  2. perskaitykite nurodytas Biblijos eilutes ir pagalvokite, kaip jos siejasi su aptariama tema;

  3. pasibraukite žodžius ar sakinius, padedančius atsakyti į pastraipai iškeltą klausimą; tada aptarti pamoką su mokytoju bus lengviau.

Ar žinojote?

Jehovos liudytojai naudojasi ne vienu visuomenėje pripažintu Biblijos vertimu. Tačiau ypač jie vertina „Naujojo pasaulio“ vertimą, nes jis aiškus, tikslus ir jame yra Dievo vardas. (Skaitykite straipsnį internete „Ar Jehovos liudytojai turi savo Bibliją?“.)

KAI KURIE SAKO: „Skaityti Bibliją neturiu nei laiko, nei jėgų.“

  • O ar jums sunku rasti laiko ir jėgų skaityti Bibliją?

APIBENDRINKIME

Kasdien skirkite laiko paskaityti Bibliją ir prašykite Dievą, kad padėtų suprasti, ką skaitysite. Taip pat ruoškitės šio kurso pamokoms. Tada skaityti ir tyrinėti Bibliją ne tik įprasite, bet ir pamėgsite.

Kaip atsakytumėte?

  • Ką daryti, kad iš Biblijos skaitymo būtų daugiau naudos?

  • Kada jums būtų patogiausia skaityti ir tyrinėti Bibliją?

  • Kuo naudinga ruoštis šio kurso pamokoms?

Užduotis

SUŽINOKITE DAUGIAU

Pažiūrėkite interviu su keletu žmonių, kurie pasakoja, kaip tyrinėja Bibliją.

Veiksmingai studijuokime asmeniškai (2:06)