9 PAMOKA

Malda suartina su Dievu

Malda suartina su Dievu
Rodyti tekstinį variantą Slėpti tekstinį variantą

Gal esate gyvenimo kryžkelėje ir nežinote, kur sukti? Gal patekote į kokią bėdą? Gal reikia paguodos ir gero žodžio? O gal norėtumėte jaustis arčiau Dievo? Daugeliui žmonių tokiais atvejais labai padeda malda. Pakalbėkime apie tai, kaip derėtų melstis, kokių maldų Dievas klausosi ir ką turėtumėte daryti, kad būtumėte išklausytas.

1. Kam dera melstis ir apie ką maldoje kalbėti?

Jėzus mokė, kad melstis turime tik dangiškajam Tėvui, ir pats meldėsi tik jam. Savo mokiniams Jėzus sakė: „Taigi melskitės taip: ‘Tėve mūsų, kuris esi danguje’“ (Mato 6:9). Malda suartina mus su Jehova, sustiprina ryšį su juo.

Kalbėtis su Dievu galime iš esmės apie viską, galime išsakyti jam visus savo rūpesčius. O jei maldoje ko nors prašome, mūsų prašymai turi derintis su jo valia. Biblijoje sakoma: „Jei prašome pagal jo valią, jis mus girdi“ (1 Jono 5:14). Ko konkrečiai dera Dievą melsti, mus pamokė Jėzus Kristus. (Perskaitykite Mato 6:9–13.) Žinoma, neturėtume susitelkti tik į savo rūpesčius. Nepamirškime maldoje padėkoti Dievui už tai, ką jis dėl mūsų padarė, ir pasimelsti už kitus.

2. Kaip turėtume melstis?

Biblijoje rašoma: „[Dievo] akivaizdoje liekit savo širdį“ (Psalmyno 62:8). Taigi mūsų maldos turi būti nuoširdžios. Į Dievą kreiptis galime balsu ir tylomis, bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. O kokia turėtų būti mūsų kūno padėtis? Melstis galime klūpėdami, stovėdami ar dar kaip kitaip. Svarbiausia – daryti tai pagarbiai.

3. Kaip Dievas į mūsų maldas atsako?

Įvairiais būdais. Pavyzdžiui, jei gyvenime reikia dėl ko nors apsispręsti, Jehova padeda per savo Žodį. „Jehovos įstatymas tobulas, [...] nepatyrusį padaro išmintingą“ (Psalmyno 19:7; perskaitykite Jokūbo 1:5). O kaip Jehova atsako, kai užklumpa sunkumai? Jis gali suteikti ramybės. Taip pat jis gali atsiųsti į pagalbą savo tarnus.

PASIGILINKIME

Plačiau pakalbėkime, kokių maldų Dievas klausosi ir kodėl melstis verta.

4. Kieno ir kokių maldų Dievas klausosi

Ar Dievui priimtinos visos maldos? Pažiūrėkite VAIZDO SIUŽETĄ.

Dievas nori, kad jam melstumės. Perskaitykite Psalmyno 65:2 ir atsakykite į klausimą.

  • Kaip sakytumėte, ar Dievas nori, kad jūs jam melstumėtės? Atsakymą pakomentuokite plačiau.

Kad Dievas klausytųsi mūsų maldų, turime gyventi taip, kaip jam patinka. Perskaitykite Michėjo 3:4 ir 1 Petro 3:12 ir atsakykite į klausimą.

  • Kokie žmonės turime būti, kad Dievas klausytųsi mūsų maldų?

Per karą abi kariaujančios pusės meldžia Dievą pergalės. Ar protinga manyti, kad Dievas į tokias maldas atsakys?

5. Svarbu melstis iš širdies

Kai kurie žmonės yra įpratę kartoti atmintinai išmoktas maldas. Bet ar Dievui malonu tokių maldų klausytis? Perskaitykite Mato 6:7 ir atsakykite į klausimą.

  • Ko Jėzus norėjo pamokyti sakydamas „melsdamiesi nekalbėkite to paties per tą patį“?

Jei kasdien pagalvosite bent apie vieną dalyką, už kurį esate Dievui dėkingas, ir maldoje už jį padėkosite, jūsų maldos bus įvairesnės. Taip, pavyzdžiui, po savaitės būsite padėkojęs Dievui už septynis skirtingus dalykus.

Tėtis tikisi, kad vaikas nuoširdžiai pasakys jam, kaip jaučiasi. Jehova irgi tikisi, kad būsime su juo nuoširdūs ir atviri.

6. Malda – brangi Dievo dovana

Malda gali suteikti stiprybės, ypač tada, kai sunku. Pažiūrėkite FILMUOTĄ PASAKOJIMĄ.

Biblijoje sakoma, kad malda gali padėti žmogui atgauti vidinę ramybę. Perskaitykite Filipiečiams 4:6, 7 ir atsakykite į klausimus.

  • Nors pasimeldus problemos nebūtinai išsisprendžia, kodėl nereikėtų maldos nuvertinti?

  • Ko norėtumėte Dievą maldoje paprašyti? Už ką padėkoti?

Ar žinojote?

Žodis „amen“ reiškia „tebūnie“, „iš tiesų“, „tikrai“. Šiuo žodžiu žmonės užbaigdavo savo maldas dar bibliniais laikais (1 Metraščių 16:36).

7. Skirkite laiko maldai

Kartais esame tokie užimti, kad maldai, regis, nebelieka laiko. Kiek svarbi malda buvo Jėzui? Perskaitykite Mato 14:23 ir Morkaus 1:35 ir atsakykite į klausimus.

  • Kada Jėzus rasdavo laiko pasimelsti?

  • Kada geriausias laikas pasimelsti būtų jums?

KAI KURIE SAKO: „Malda tėra būdas nusiraminti.“

  • Ką tokiam žmogui atsakytumėte?

APIBENDRINKIME

Nuoširdžios maldos suartina su Dievu, taip pat suteikia vidinę ramybę ir stiprybės gyventi dorai ir teisingai.

Kaip atsakytumėte?

  • Kam dera melstis?

  • Kaip melstis, kad Dievas į maldas atsakytų?

  • Kodėl melstis verta?

Užduotis

SUŽINOKITE DAUGIAU

Žiūrėdamas muzikinį klipą atkreipkite dėmesį, ar svarbu, kada ir kur meldžiamės.

Visada melskis (1:22)