Bībelē izskan daudz solījumu un padomu. No vienas puses, jūs droši vien interesē, ko Bībele māca, bet, no otras puses, jums varbūt ir arī zināmas šaubas. Bībele ir tik sena grāmata. Vai tās padomiem un solījumiem tiešām var uzticēties? Miljoniem cilvēku tic, ka Bībeles padomi palīdz uzlabot dzīvi un ka no tās var uzzināt, kas notiks nākotnē. Noskaidrosim, vai ir pamats uzticēties Bībelei.
1. Vai Bībelē rakstītais ir patiesība vai izdomājums?
Bībelē ir sacīts, ka tajā lasāmie vārdi ir ”precīzi un patiesi”. (Pulcētājs 12:10.) Tajā ir stāstīts par patiesiem notikumiem un reāliem cilvēkiem. (Izlasiet Lūkas 1:3; 3:1, 2.) Daudzi vēsturnieki un arheologi ir apstiprinājuši, ka Bībeles apraksti, kuros minēti konkrēti datumi, vēsturiskas personas, vietas un notikumi, ir precīzi.
2. Kāpēc var apgalvot, ka Bībele nav novecojusi?
Daudzējādā ziņā Bībele ir tālu apsteigusi savu laiku. Piemēram, liela daļa no tā, kas Bībelē ir teikts par zinātniskas dabas jautājumiem, atšķiras no priekšstatiem, kas bija izplatīti tolaik, kad Bībele tika sarakstīta. Taču mūsdienu zinātne apstiprina, ka Bībelē lasāmais saskan ar zinātniskiem faktiem. Uz to ”var paļauties vienmēr, laiku laikos”. (Psalms 111:8.)
3. Kāds pamats ir ticēt tam, kas Bībelē teikts par nākotni?
Bībelē ir lasāmi pravietojumia, kuros ir atklāts, ”kam vēl jānotiek”. (Jesajas 46:10.) Tajā ilgu laiku iepriekš precīzi bija paredzēti daudzi vēsturiski notikumi. Bībelē arī pārsteidzoši detalizēti ir aprakstīti apstākļi, kādi pasaulē valda mūsdienās. Šajā nodarbībā mēs aplūkosim vairākus Bībeles pravietojumus, kuru precizitāte patiesi ir iespaidīga.
IZPĒTIET DZIĻĀK
Uzziniet, kā Bībele saskan ar zinātniskiem faktiem, un izpētiet dažus ievērības cienīgus Bībeles pravietojumus.
4. Bībele saskan ar zinātni
Senatnē lielākā daļa cilvēku ticēja, ka Zeme uz kaut kā balstās. Atskaņojiet VIDEO.
Pievērsiet uzmanību, kas Ījaba grāmatā tika uzrakstīts jau pirms kādiem 3500 gadiem. IzlasietĪjaba 26:7. Jautājums pārrunām:
Kāpēc Bībeles apgalvojums, ka Zeme turas ”ne pie kā”, ir pārsteidzošs?
Skaidru priekšstatu par ūdens riņķojumu dabā zinātnieki ieguva tikai 19. gadsimtā. Bet, lūk, kas Bībelē bija teikts jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu. IzlasietĪjaba 36:27, 28. Jautājumi pārrunām:
Kāpēc šis vienkāršais ūdens riņķojuma apraksts ir ievērības cienīgs?
Vai tikko izlasītie Bībeles panti vairo jūsu pārliecību, ka Bībelei var uzticēties?
Vēstures avoti apstiprina, ka Persijas valdnieks Kīrs 539. gadā p.m.ē. iekaroja Babilonu. Kīrs novirzīja sāņus upes ūdeņus, kas aizsargāja pilsētu, un viņa karaspēks, iekļuvis pilsētā pa neaizslēgtiem vārtiem, ieņēma to bez kaujas. Tagad, vairāk nekā 2500 gadu vēlāk, Babilona guļ drupās. Ieskatieties, kas bija pravietots Bībelē.