Przygotowanie publikacji Już zawsze ciesz się życiem! wymagało wielu modlitw i dokładnego przemyślenia, co w niej umieścić. Żeby w pełni z niej skorzystać, prowadź kurs biblijny zgodnie z poniższymi wskazówkami.
Przed studium
1. Dobrze się przygotuj. Pomyśl o potrzebach, sytuacji i poglądach osoby, z którą studiujesz. Spróbuj przewidzieć, które myśli mogą być dla niej szczególnie trudne do zrozumienia lub zastosowania. Zastanów się, jak mogą jej pomóc materiały z części „Dowiedz się więcej”, i w razie potrzeby korzystaj z nich w trakcie studium.
W trakcie studium
2. Jeśli zainteresowany nie ma nic przeciwko, rozpoczynaj i kończ studium modlitwą.
3. Staraj się nie mówić zbyt wiele. Skup się na materiale z lekcji i pozwól zainteresowanemu swobodnie się wypowiadać.
4. Kiedy zaczynasz omawiać którąś z czterech części książki, przeczytaj wprowadzenie do niej i zwróć uwagę na tytuły wybranych lekcji.
5. Kiedy skończysz którąś z czterech części książki, omów z zainteresowanym powtórkę, żeby pomóc mu zapamiętać to, czego się dowiedział.
6. Podczas omawiania każdej lekcji:
a) Przeczytajcie akapity z części początkowej.
b) Odczytajcie wszystkie wersety z dyspozycją „przeczytajcie”.
c) W razie potrzeby przeczytajcie pozostałe wersety.
d) Jeśli to możliwe, odtwórz wszystkie materiały filmowe z dyspozycją „obejrzyjcie”.
e) Omów z zainteresowanym każde pytanie.
f) Zwróć uwagę na ilustracje w części „Wniknij w temat” i poproś zainteresowanego, żeby je skomentował.
g) Za pomocą ramki „Cel” pomóż zainteresowanemu śledzić jego rozwój duchowy. Zachęć go, żeby skorzystał z podanej propozycji, wystawił sobie inny cel albo spróbował osiągnąć jeden i drugi.
h) Zapytaj zainteresowanego, czy w trakcie przygotowania do lekcji któryś artykuł lub film z części „Dowiedz się więcej” szczególnie mu się spodobał.
i) Podczas każdego spotkania postaraj się omówić jedną lekcję.
Po studium
7. Myśl o osobie, z którą studiujesz Biblię. Módl się do Jehowy, żeby pomógł jej robić postępy. Proś Go też o mądrość, żebyś wiedział, jak jej pomagać.