(4 min) GŁOSZENIE NIEOFICJALNE. W trakcie rozmowy stwórz okazję, żeby powiedzieć rozmówcy, że zajmujesz się uczeniem innych tego, co mówi Biblia (lmd 5:3).
5. Podtrzymywanie zainteresowania
(3 min) GŁOSZENIE NIEOFICJALNE. Zaproponuj kurs biblijny zainteresowanemu, który w przeszłości nie chciał studiować Biblii (lmd 8:4).
6. Pozyskiwanie uczniów
(5 min) Rozmowa z zainteresowanym, który nie robi postępów (lmd 12:5).
Ci, którzy służą Jehowie, nie są chronieni przed zmartwieniami. Na przykład Dawid czuł się przytłoczony w różnych momentach swojego życia i podobnie czuje się obecnie wielu naszych braci (Ps 13:2; 139:23). Niestety, nie omija to nawet młodych osób. Czasami z powodu niepokoju takie normalne zajęcia jak chodzenie do szkoły albo na zebrania mogą kogoś przerastać. Może to nawet prowadzić do ataków paniki albo myśli samobójczych.
Młodzi, jeśli kiedykolwiek poczujecie, że niepokój was przygniata, porozmawiajcie o tym z rodzicami lub innym dojrzałym chrześcijaninem. Koniecznie zwracajcie się też o pomoc do Jehowy (Flp 4:6). On na pewno wam pomoże (Ps 94:17-19; Iz 41:10). Zobaczmy, jak zrobił to w wypadku brata o imieniu Steing.
Odtwórz WIDEOJehowa się o mnie troszczył. Następnie zapytaj obecnych:
• Jaki werset pomógł Steingowi i dlaczego?
• Jak Jehowa się o niego zatroszczył?
Rodzice, możecie pomóc swoim dzieciom radzić sobie z niepokojem, kiedy będziecie cierpliwie ich słuchać, okazywać im miłość oraz umacniać ich wiarę w to, że Jehowa je kocha (Tyt 2:4; Jak 1:19). Ufajcie Bogu, że udzieli wam sił potrzebnych do wspierania waszych dzieci.
Możemy nie wiedzieć, że ktoś w zborze zmaga się z silnym niepokojem. Możemy też nie rozumieć, jak się wtedy czuje. Mimo wszystko jesteśmy w stanie pomóc, gdy staramy się, żeby wszyscy w zborze czuli się kochani i akceptowani (Prz 12:25; Heb 10:24).