Dnia 1 stycznia 2023 roku brat Armando Ochoa z Komitetu Oddziału Ameryka Centralna ogłosił, że całe Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata w meksykańskim języku migowym (LSM) jest już dostępne w serwisie jw.org i aplikacji JW Library Sign Language. Brat Ochoa podał to ekscytujące ogłoszenie na specjalnym spotkaniu w Sali Zgromadzeń w El Tejocote.
Było to pierwsze duże zgromadzenie Świadków Jehowy z osobistym udziałem obecnych na terenie Oddziału Ameryka Centralna od początku pandemii COVID-19. Na to wydarzenie przybyło 2317 braci i sióstr. A tysiące innych osób skorzystało z tego programu dzięki transmisji na żywo z Sal Zgromadzeń i Sal Królestwa w całym Meksyku.
Wśród obecnych byli też Sergio Peña, ekspert z amerykańskiego języka migowego i LSM, oraz María Teresa Vázquez, dyrektor generalny Instytutu Integracji Osób Niepełnosprawnych w stanie Jukatan.
Sergio Peña stwierdził: „Świadkom Jehowy w Meksyku należą się ogromne wyrazy uznania. Od 1 stycznia 2023 roku społeczność głuchych ma dostęp (...) do całej Biblii w LSM. Jestem pod wielkim wrażeniem i nazwałbym ją ‚wspaniałym dziełem sztuki’”.
Tłumaczenie Przekładu Nowego Świata na LSM rozpoczęło się w sierpniu 2008 roku od Chrześcijańskich Pism Greckich. Poszczególne księgi biblijne ukazywały się stopniowo przez ostatnie 14 lat. To pierwsze wydanie całej Biblii w tym języku.
Nawet podczas pandemii COVID-19 niesłyszący głosiciele odnieśli korzyści z ksiąg biblijnych, które w tym czasie zostały wydane. Pewien brat powiedział: „Jestem bardzo wdzięczny, że w czasie pandemii udostępniono wiele ksiąg biblijnych. Jehowa stale karmił nas pod względem duchowym”.
A pewna niesłysząca siostra przyznała: „Zanim dostaliśmy Przekład Nowego Świata w LSM, bracia tłumaczyli mi wersety. Ale nie było im łatwo tłumaczyć je za każdym razem w taki sam sposób. To praktycznie uniemożliwiało mi zapamiętywanie wersetów. Teraz już nie muszę polegać na innych, żeby zrozumieć Biblię”.
Jesteśmy przekonani, że nasi głusi i niedosłyszący bracia i siostry odniosą mnóstwo korzyści z tej nowej Biblii. Modlimy się, żeby Jehowa pobłogosławił ich wysiłkom w dzieleniu się z innymi biblijną wiadomością o „przyszłości i nadziei” (Jeremiasza 29:11).
Możesz wzbogacić swoje studium Biblii, gdy korzystasz z wielu jej przekładów. Podczas studium warto się posługiwać Pismem Świętym w Przekładzie Nowego Świata ze względu na jego trzy szczególne zalety.